| Категория: | Захранвания |
| Производител: | |
| Модел: | CP-9020197-EU |
| Мощност: | 550 W |
| Сертификация 80 PLUS: | 80 PLUS Gold |
| Гаранция: | 24 месеца |
ПРОДУКТЪТ НЕ Е НАЛИЧЕН
124.19 EUR
124.19 EUR
CORSAIR RMx Series RM550x 80 PLUS Gold Fully Modular ATX Power Supply 550W
| General | |
| Device Type: | Power supply - internal |
| Specification Compliance: | ATX12V / EPS12V |
| PSU Form Factor: | ATX |
| Localisation: | Europe |
| Power Device | |
| Input Voltage: | AC 100-240 V |
| Frequency Required: | 47 - 63 Hz |
| Power Output Connectors Details: | 1 x power 24 pin ATX with detachable 4 pin section 1 x power 8 pin EPS12V with detachable 4 pin ATX12V section 4 x 4 PIN internal power 7 x 15 pin Serial ATA power 2 x 8 pin PCI Express power with detachable 2 pin section |
| Power Capacity: | 550 Watt |
| Output Current: | +3.3V - 20 A +5V - 20 A +12V - 45.8 A -12V - 0.3 A +5VSB - 3 A |
| Modular Cable Management: | Yes |
| 80 PLUS Certification: | 80 PLUS Gold |
| Miscellaneous | |
| Included Accessories: | Cable ties |
| Cooling System: | 135 mm fan |
| Features: | Overheat protection, over current protection, over voltage protection, short-circuit protection, DC-DC technology, Zero RPM fan mode, fully modular, LLC resonant converter technology, magnetic levitation bearing cooling fan |
* Изображенията на продуктите в сайта са примерни и може да имат разлики с действителните продукти. Ако забележите такава, моля пишете ни на адрес store@bestpc.bg.
* Ние се стремим да дадем най-добрата цена. Ако друга фирма Ви предлага по-изгодна оферта от нашата - обадете ни се и ще Ви направим дори още по-добро предложение.
* Ние се стремим да дадем най-добрата цена. Ако друга фирма Ви предлага по-изгодна оферта от нашата - обадете ни се и ще Ви направим дори още по-добро предложение.

















