| Категория: | Телевизори |
| Производител: | |
| Модел: | QE55Q60BAUXXH |
| Големина на екрана: | 55 инча |
| Разделителна способност: | 3840 x 2160 4K UHD |
| Тип екран: | QLED |
| Честота на опресняване: | 60 Hz |
| Гаранция: | 24 месеца |
ПРОДУКТЪТ НЕ Е НАЛИЧЕН
853.35 EUR
853.35 EUR
SAMSUNG TV QLED 55inch QE55Q60BAU
| продукт: | |
| Име на продукта: | SAMSUNG TV QLED 55inch QE55Q60BAU |
| Описание: | Samsung QE55Q60BAU - 55" Diagonal Class Q60B Series LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV - Tizen OS - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 - HDR - Quantum Dot, Dual LED - black |
| EAN: | 8806092972728 |
| Гаранция на производител: | 24 Months Warranty |
| General | |
| Product Type: | LED-backlit LCD TV - QLED - Smart TV |
| Energy Class: | Class F |
| Energy Class (HDR): | Class G |
| Power Consumption (Max): | 145 Watt |
| Power Consumption Operational: | 77 Watt |
| Power Consumption SDR (On mode): | 77 kWh/1000h |
| Power Consumption HDR (On mode): | 130 kWh/1000h |
| Diagonal Class: | 55" |
| Series: | Q60B Series |
| Model Year: | 2022 |
| Platform: | Tizen OS |
| HDR Capable: | Yes |
| HDR Format: | HDR10+ |
| HDR Technology: | Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR 10+, Quantum HDR |
| Video Processor: | Quantum 4K Lite |
| TV Tuner: | 1x analogue, 1x digital |
| TV Tuner Presence: | Yes |
| Sensors: | Eco Sensor |
| Video Interface: | HDMI |
| HDMI Ports Qty: | 3 ports |
| Modes: | Movie Mode, Auto Game Mode, Ambient Mode, Game Motion Plus, Auto Low Latency Mode (ALLM), Filmmaker Mode |
| Picture Enhancements: | 100% Color Volume, One Billion Colour |
| Design: | Slim Design, 3 Bezel-less Design, AirSlim design |
| Dimensions: | Without stand |
| Width: | 123.21 cm |
| Depth: | 2.57 cm |
| Height: | 70.83 cm |
| Weight: | 15.5 kg |
| Enclosure Colour: | Black |
| Display | |
| Resolution: | 3840 x 2160 |
| Display Format: | 4K UHD (2160p) |
| Image Aspect Ratio: | 16:9 |
| Frame Rate & Enhancement Technology: | 3100 Picture Quality Index, Motion Xcelerator |
| LCD Backlight Technology: | Quantum Dot technology, Dual LED - Supreme UHD dimming |
| Features: | Time-shift, E-Manual, Multi View, MBR Support, Brightness Detection, Super Ultra Wide Game View, Game bar, Wireless Dex |
| Stands & Mounts | |
| Stand: | Included |
| Stand Design: | Tabletop |
| Stand Colour: | Black |
| Stand Features: | New Simple Stand |
| Flat Panel Mount Interface: | 200 x 200 mm |
| VESA Compatibility: | Yes |
| TV Tuner | |
| Conditional Access: | Common Interface Plus (CI+) slot |
| Digital TV Tuner | |
| Digital TV Tuner: | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| HDTV Tuner: | Yes |
| Video Features | |
| Teletext: | Yes |
| Electronic Programme Guide: | Digital EPG |
| Media Player | |
| USB Port: | Yes |
| USB Ports Qty: | 2 |
| Remote Control | |
| Type: | Remote control |
| Remote Control Model: | Samsung TM2280E |
| Features: | SolarCell remote |
| Audio System | |
| Digital Audio Format: | Dolby Digital Plus output |
| Sound Effects: | Dolby Digital MS12 |
| Speaker System: | 2 channel |
| Output Power / Total: | 20 Watt |
| Features: | Enhanced Audio Return Channel (eARC), Audio Pre-selection Descriptor, Adaptive Sound, Q-Symphony, Object Tracking Sound Lite |
| Network & Internet Multimedia | |
| Functionality: | Digital audio playback, digital photo playback, digital video playback, WEB browsing, Internet video playback |
| Connectivity: | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| LAN Protocol: | Ethernet |
| Wi-Fi Protocol: | 802.11ac |
| Bluetooth Version: | Bluetooth 5.2 |
| Connect & Share: | Wi-Fi Direct, Screen Mirroring, USB Human Interface Device (HID), ConnectShare, Bluetooth Human Interface Device (HID) |
| Internet Streaming Services: | Smart Hub, HbbTV 2.0.3 |
| Supported Consumer Electronics Control (CEC): | Anynet Plus |
| DLNA: | Yes |
| Connections | |
| Connector Type: | 3 x HDMI 2 x USB Network Digital audio output (optical) |
| Internet of Things (IoT) | |
| Internet of Things (IoT) Compatible: | Yes |
| Platform: | SmartThings |
| Intelligent Assistant: | Bixby (not available for some languages and countries) |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards: | IPv6 |
| Power | |
| Power Device: | Power supply |
| Input Voltage: | AC 220-240 V (50/60 Hz) |
| Power Consumption Stand by: | 0.5 Watt |
| Features: | Auto power off |
| Dimensions & Weight Details | |
| Dimensions & Weight Details: | Panel without stand - 123.21 cm x 2.57 cm x 70.83 cm x 15.5 kg Panel with stand - 123.21 cm x 22.4 cm x 74.59 cm x 15.8 kg Stand - 89.62 cm x 22.4 cm |
| Dimensions & Weight (Shipping) | |
| Width (Shipping): | 139.9 cm |
| Depth (Shipping): | 14.8 cm |
| Height (Shipping): | 84.6 cm |
| Weight (Shipping): | 22 kg |
Гаранция : 2 години
* Изображенията на продуктите в сайта са примерни и може да имат разлики с действителните продукти. Ако забележите такава, моля пишете ни на адрес store@bestpc.bg.
* Ние се стремим да дадем най-добрата цена. Ако друга фирма Ви предлага по-изгодна оферта от нашата - обадете ни се и ще Ви направим дори още по-добро предложение.
* Ние се стремим да дадем най-добрата цена. Ако друга фирма Ви предлага по-изгодна оферта от нашата - обадете ни се и ще Ви направим дори още по-добро предложение.










